В Ізраїлі знайдена унікальна золота монета

0
233

Археологи, проводячи розкопки в районі Тель Кедеш на півночі Ізраїлю, виявили надзвичайно рідкісну золоту монету, викарбувану в Олександрії за часів правління Птолемея V 2,2 тис. років тому.

За словами представників Ізраїльського управління старожитностей, це найважча і найбільш цінна золота монета з усіх коли-небудь знайдених на території країни.

Дослідники припускають, що на монеті зображена Арсіноя II Філадельфія, дочка Птолемея I, яка вийшла заміж за свого рідного брата Птолемея II. Проте фахівці не виключають, що це могло бути і зображення дружини Птолемея V – Клеопатри I, дочки сирійського царя Антіоха III Великого.

Розкопки проводилися в регіоні, розташованому поруч з ліванської кордоном, археологами з Мічиганського університету та університету Міннесоти.

За словами дослідників, це дивовижна знахідка для нумізматів. «Монета сама по собі прекрасна і дуже добре збереглася. Це сама важка золота монета, знайдена в країні, і найдорожча. Її вага становить 27,7 г, у той час як більшість древніх золотих монет мали вага 4,5 м», – говорить Дональд Аріель, представник Israel Antiquities Association.

На його думку, монета, швидше за все, не використовувалась як засіб для розрахунку, ймовірно, вона мала символічне значення. Номінал знахідки – 1 міна, що відповідає 100 срібним драхмам. На зворотному боці монети зображено два роги достатку, прикрашені стрічками, повідомляє Arutz Sheva.