В Долині асасинів знайшли гігантський резервуар для води

0
194

Іранські археологи, що працюють в Долині асасинів на північно-заході країни, виявили в руїнах фортеці Аламут кілька складських приміщень і резервуарів для води.

Найбільший резервуар для дощової і талої води має довжину більше 11 метрів, ширину – 4 метри і глибину – близько 4 метрів. В глибині скелі, на якій стоїть Аламут, знайдено також декілька складських і житлових приміщень, деякі з них – з печами або вогнищами.

Потужна гірська фортеця Аламут була з XI по XIII століття однією з головних твердинь хашишинов (асасинів) – мусульманської секти, за якої в Середні століття закріпилася репутація таємної організації безжалісних убивць (звідси слово assassin, що увійшло в багато європейські мови в значенні “найманий вбивця”) і могутніх чаклунів. Хашишинские фортеці в горах іранського Азербайджану і Курдистану славилися своєю неприступністю. При цьому для дослідників досі залишається загадкою, яким чином вони отримували воду та провіант в достатніх кількостях, щоб витримувати тривалі облоги, враховуючи, що в Аламуте під час війни могли ховатися кілька тисяч чоловік.

Існують припущення, що хашишины споруджували хитромудрі водопроводи, по яких вода доставлялася в Аламут з навколишніх гір. Однак жодних слідів досі не знайдено, повідомляє Lenta.ru.