В Астраханській області виявлені золоті сарматські прикраси

0
395

Два астраханських рибалки знайшли недалеко від села Троїцьке Ікрянінський району біля річки Бахтемир сарматські золоті прикраси: гривню (шийна прикраса) і браслет. Загальна вага знахідок склав 1,15 кг

Прикраси були атрибутами багатого поховання сарматського часу (епохи раннього залізного століття, IV ст. до н. е .. – IV-V ст. н. е..). Несомкнутые кінці браслета оформлені у вигляді голів грифона, кінці гривні – у вигляді лежачого з підігнутими лапами тварини з сімейства котячих.

За словами археологів, предмети являють собою репліки виробів, изготавливавшихся в грецьких містах Північного Причорномор’я. Про це свідчить грубе виконання прута.

На східній вершині горба, де були виявлені прикраси, знайдений фрагмент кашинного поливного кахлі золотордынского часу. Також були обстежені два горба, розташованих південніше, в них знайдені численні фрагменти червоноглиняного гончарної кераміки XIII-XV ст.

Молоді рибалки, які передали знахідки державі, отримають винагороду в розмірі 50% від вартості прикрас, повідомляє Міністерство культури Російської Федерації.