У Вірменії знайдена найстаріша взуття

0
156

Археологи виявили в Вірменії, в печері Арені найстарішу взуття періоду енеоліту, так званий «чарух», який датується 3600-3500 рр. до н. е. Про це повідомив директор інституту археології та етнографії Національної Академії наук Вірменії Павло Аветисян.

Чарухи шили з одного шматки сиром’ятної шкіри. Це був доступний тип взуття зі свинячої шкіри або шкіри великої рогатої худоби. Найміцнішими були чарухи з шкіри старого бика.

За словами археолога, це виключно важлива знахідка – повністю зберігся артефакт, що рідко буває в археологічній практиці.

«Цікавий той факт, що між знайденим артефактом і його сучасними аналогами, які носили наші діди, немає практично ніякої відмінності як за якістю і в’язці, так і малюнку», – сказав Павло Аветисян.

Він зазначив, що це дозволяє сформувати повне уявлення щодо якості і способу обробки, аж до особливостей їх виробництва.

Аветисян зазначив, що це є найдавнішою археологічною знахідкою з усіх видів взуття, які були виявлені на території Старого Світу.

Вірменські археологи виявили на півдні країни, в печері «Арени-1» унікальний комплекс епохи кам’яного віку і енеоліту з глинобитними будинками, що датується 3900-3700 рр. до н. е.

Унікальність відкриття полягала в тому, що завдяки існуючому там мікроклімату органічні матеріали збереглися. В печері виявлено обривки тканини, вовни та інших матеріалів, кісточки і навіть м’якоть винограду, а також череп із залишками мозкових тканин, повідомляє Новини Вірменії.