У Туреччині знайдено могилу апостола Філіпа

0
358

Вважається одним з «чудес світу» турецька «бавовняна фортеця» Памуккале з термальними джерелами і білосніжними вапняковими напливами явила світові ще одне диво. Міжнародна археологічна експедиція виявила могилу апостола Філіпа майже посеред цих природних ванн, де, за легендою, купалася єгипетська цариця Клеопатра.

«Ось вже багато років, як ми намагалися знайти останній притулок Святого Філіпа», – розповідає керівник експедиції Франческо Андріа. – «Та, зрештою, пошуки увінчалися успіхом. Цей пам’ятник пам’яток було знайдено серед руїн древньої церкви».

Археолог зазначив, що могила поки не розкрита. «Але прийде день, – зауважив він, – і це буде зроблено, безсумнівно. Наше відкриття має колосальне значення для археології, і для всього християнського світу».

Колись античне місто Хіераполіс, де розташована Памуккале (сучасний турецький місто Денізлі), відіграв важливу роль у поширенні християнства, після того як там мученицьки загинув один з 12 апостолів Христа – Святий Філіп. Він проповідував і помер там близько 81-95 років за часів царювання римського імператора Доміціана. Слідом за цією історичною подією місто стали називати «Святим», а в 395 році він перейшов під управління Візантії. Рівноапостольний цар Костянтин зробив його столицею області Фрігія і одночасно осередком єпископства. Зведена тут в ім’я Святого Філіпа церква стала одним з важливих християнських місць в Малій Азії. Про це свідчать результати розкопок і численних досліджень, проведених в цих місцях відомими археологами, архітекторам, істориками, іншими дослідниками, повідомляє ИТАР-ТАСС.