У Танзанії виявлений древній крокодилокот

0
222

Вчені виявили в Танзанії останки стародавнього крокодила, який нагадував не рептилію, а ссавець. Тварину було названо Pakasuchus kapilimai. Вивчивши скелет і череп за допомогою комп’ютерної томографії, дослідники з’ясували, що у крокодила, що мешкав на Землі в період 80 млн. – 110 млн. років тому, було безліч анатомічних рис, характерних для більш просунутою групи ссавців.


Pakasuchus kapilimai

Найбільш незвичайна будова мали зуби Pakasuchus kapilimai. Якщо у сучасних крокодилів всі вони мають приблизно однакову форму, то зуби стародавньої рептилії були чітко диференційовані.

Pakasuchus kapilimai
Pakasuchus kapilimai

Вчені припускають, що Pakasuchus kapilimai, довжина тіла якого становила близько півметра, харчувався в основному комахами, причому більшу частину часу стародавній крокодил проводив не у воді, а на поверхні. На це вказує розташування ніздрів рептилії – вони знаходяться на передній частині черепа, а не зверху, як у сучасних крокодилів.

Pakasuchus kapilimai
Pakasuchus kapilimai

Як відзначають дослідники, за своїм звичкам Pakasuchus kapilimai міг нагадувати кота. Це міркування відображено в назві рептилії – «pakasuchus» на суахілі означає «кіт», а «souchos» грецькою – це крокодил, повідомляє Lenta.ru.