У Сирії виявлені сліди давньої високорозвиненої культури

0
173

Команда американських археологів разом з сирійськими колегами виявила нові докази існування 6 тис. років тому на Близькому Сході високорозвиненої культури.


Червона печатка, виявлена в Телль-Зейдане

Знахідки в районі пагорбу Телль-Зейдан в долині річки Євфрат, що поруч з містом Ракка (Сирія), дозволяють говорити, що перед нами одна з перших, що з’явилися в регіоні культур із складною соціальною структурою.
За словами дослідників, Телль-Зейдан являв собою один із великих міст Убейдской культури. Археологи вважають, що місто вів активну торгівлю обсидіаном, крім того, тут було розвинене виробництво виробів з міді.

Місто розташоване на площі 125 тис. кв. м у місці впадіння річки Баліх в Євфрат. Тут перетиналися головні торгові маршрути того часу в Месопотамії. Про те, наскільки широко були розвинуті торгівельні зв’язки, говорить той факт, що мідна руда привозилася сюди з місцевості, де зараз розташовується турецьке місто Діярбакир, тобто майже за 300 км. В Телль-Зейдане з привезеної мідної руди виготовляли інструменти та інші предмети.

Одна з найбільш цікавих знахідок – кам’яна печатка із зображенням оленя. Друк розміром 5х6 см була зроблена з каменю червоного кольору, який в цьому регіоні не добувався. Схожі друку знаходили в 300 км на схід від цього місця, поруч з містом Мосул в Іраку, повідомляє NSF.