У Сибіру знайшли докази провини вулканів в масовому вимиранні

0
216

Вчені виявили нові докази того, що масові виверження вулканів могли стати причиною так званої пермської катастрофи – одного з найбільших вимирань в історії планети.

Пермська катастрофа сталася близько 250 млн. років тому – до кінця не з’ясованих причин на Землі зникло близько 90% всіх мешканців океанів і близько 70% наземних живих істот. Існує кілька найбільш популярних гіпотез, що пояснюють подію. Одна з них припускає, що тварини гинули через дуже активної вулканічної діяльності і її наслідків.

Щоб перевірити цю версію, автори нового дослідження вивчали сибірські траппы – магматичні відкладення, які сформувалися на кордоні пермі і тріасу – тобто приблизно одночасно з масовим вимиранням. У породах, новостворених безпосередньо перед початком пермської катастрофи, вчені виявили мікроскопічні частинки, які за масою і розміром нагадували частки вугілля, що викидаються сучасними вугільними фабриками.

Дослідники вважають, що такі частинки могли сформуватися, коли лава виривалася з-під землі крізь сибірські вугільні відклади. Легкі фрагменти вугілля могли підніматися в атмосферу на висоту до 20 км і поширюватися по планеті за рахунок повітряних потоків. Коли вугільні частинки, що містять вкраплення важких металів, які потрапили в океан, його води стали токсичними для мешканців Землі, повідомляє Lenta.ru.