У США випробовують систему виявлення терористів

0
282

У США проведено перші випробування системи, яка дозволить виявляти людей, які планують провести терористичний акт. Технологія під назвою FAST (Future Attribute Screening Technology) розробляється в рамках програми американського департаменту DHS (Department of Homeland Security).

Подібно детектору брехні FAST вимірює різні фізіологічні показники. Однак на відміну від поліграфа нова система задіює безконтактні сенсори і не використовує питання, тому вона може досліджувати людину, яка, наприклад, просто йде по коридору в аеропорту.

Згідно з повідомленням DHS випробування FAST проводилися з використанням кількох добровольців, яким були дані інструкції «здійснити терористичний акт».

В ході лабораторних тестів система показала 70% точність, проте поки неясно, як FAST покаже себе при випробуваннях в реальних умовах.

«Результати все ще аналізуються, тому ми не може прокоментувати ефективність системи», – говорить Джон Веррико, прес-секретар DHS. – «Поки проводяться наукові дослідження, випробування триватимуть ще кілька місяців».

Не всі впевнені в успіху технології. Стівен Афтергуд з Федерації американських вчених вважає, що система буде давати збої, видаючи звичайних пасажирів за терористів. Вчений вважає, що в умовах завантаженого аеропорту FAST виявиться непрацездатною, повідомляє Nature.