У США розробляють економічний пасажирський літак

0
297

Фахівці Массачусетського технологічного інституту представили дизайн нового пасажирського літака, який, як запевняють його розробники, буде використовувати на 70% менше палива у порівнянні з існуючими авіалайнерами. Крім того, новий дизайн дозволить знизити вироблений літаком шум, а також зменшити на 75% викиди оксидів азоту.


Літак D-серії

Представлений варіант авіалайнера – один з двох проектів, якими займається Департамент з аеронавтики та космонавтики в рамках контракту NASA вартістю 2,1 млн. доларів. Контракт передбачає розробку моделей літаків, які стануть основою для створення майбутніх «зелених» авіалайнерів. Як очікується, вони піднімуться в повітря до 2035 року.

Самолет H-серии
Літак H-серії

Один з концептів під індексом D (double bubble) являє собою пасажирський літак, розрахований на 180 осіб. Він повинен буде замінити собою літаки сімейства Boeing 737, які використовуються, в основному, для польотів на невеликі відстані. Другий літак під індексом H (hybrid wing body) замінить літаки сімейства Boeing 777, які виконують міжнародні рейси.

Що стосується представленого літака серії D, то його корпус складатиметься з двох секцій, що нагадують два об’єдналися разом мильних міхура. Розробники також перенесли двигуни в його хвостову частину.