У США розробляють безпілотний вертоліт для Афганістану

0
269

Безпілотний вертоліт, призначений для доставки продовольства і спорядження військам в Афганістані, зараз розробляється фахівцями компанії Lockheed Martin. Модель буде побудована на базі цивільного вертольота Kaman K-MAX. Передбачається, що апарат зможе літати без пілота і перевозити вантажі вагою 2,7 т, що більше маси самого вертольота.

За словами представників американського військового відомства, такий вертоліт необхідний, щоб зменшити втрати військ НАТО в Афганістані: апарат буде літати над обстреливаемой територією без ризику для життя екіпажу. Вертоліт буде управлятися дистанційно за допомогою ноутбука. Безпілотний апарат також буде мати детальну карту маршруту. У разі необхідності їм можна буде керувати з кабіни.

Модернізований K-MAX зможе нести вантаж 4 різних типів і скидати в заданий час. Максимальна швидкість вертольота з вантажем складе 80 вузлів (148 км/год). Якщо випробування моделі виявляться вдалими, її почнуть використовувати в Афганістані вже до кінця 2011 року, повідомляє BBC.