У США почалися випробування робота-зброєносця

0
180

У США почалися випробування автономного шестиколісний робот, створюваного в інтересах Морської піхоти. Цей апарат буде використовуватися для перевезення боєприпасів, харчів та інших вантажів під час патрулювання. Крім цього, робот буде оснащений потужною радіостанцією, а також дистанційно керованим кулеметом. Випробування апарату, що отримав назву GUSS, проводяться на Гавайських островах.

Зовнішнім виглядом робот нагадує автомобіль для гольфу, але відрізняється від нього броньованим покриттям і поліпшену прохідність. Машина, масою 136 кілограмів, може бути запрограмована таким чином, що буде постійно слідувати за загоном, до якого приписана. Крім того, в GUSS передбачена і можливість ручного управління – у цьому випадку машина діє як звичайний автомобіль. Робот може перевозити устаткування масою до 227 кг

Озброєння GUSS представлено єдиним кулеметом M240G калібру 7,62 мм. Ця зброя може керуватися як дистанційно, так і безпосередньо стрільцем. Камери, що забезпечують дистанційне наведення кулемета, можуть бути використані також в цілях розвідки і спостереження. Системи зв’язку GUSS забезпечують обмін інформацією між підрозділами морської піхоти на відстані до 320 км. При цьому командування може в будь-який момент часу дізнатися місце розташування того чи іншого загону з GUSS, повідомляє Lenta.ru.