У Сахарі знайшли беззубого птеродактиля

0
274

Вчені виявили в пустелі Сахара останки невідомого раніше виду птеродактилів.


Alanqa saharica

Розкопки проводилися в районі геологічної формації Ким-Ким, що знаходиться на території Марокко та Алжиру. Відкладення Ким-Ким відносяться до початку верхнього крейди (крейда – геологічний період, що почався 145 млн. років тому і тривав 80 млн. років). Дослідники виявили в породі фрагменти кісток щелепи птеродактиля і уламок шийного хребця, ймовірно, також належить цьому літаючого ящера. Вік останків становить близько 95 млн. років.

За оцінками дослідників, розмах крил знайденого ними птеродактиля становив близько 6 м. На відміну від інших представників цієї групи рептилій у нього не було зубів, а щелепи нагадували дзьоб чаплі. Фахівці назвали птеродактиля Alanqa saharica від арабського слова «Al Anqa», яке означає «Фенікс».

Крім останків Alanqa saharica вчені знайшли в тому ж регіоні останки двох інших раніше описаних птеродактилів. На початку верхнього крейди Цукру являла собою не безжиттєву пустелю, а річковий басейн, де, ймовірно, мешкала велика кількість різних живих істот. Вчені вважають, що саме велика кількість потенційних жертв робило можливим співіснування декількох видів птеродактилів, повідомляє Lenta.ru.