У Росії зявляться бронежилети з поліетилену

0
318

Виробництво нових бронежилетів з вставками з високомодульного поліетилену налагодили в одному зі столичних НДІ. Для демонстрації можливостей нового захисного засобу розробники провели порівняльні випробування з броньовий сталлю. В результаті поліетиленові пластини витримали постріл автомата Калашникова та пістолета Токарєва з відстані в п’ять метрів нарівні з металевими.

«Поліетилен може конкурувати з кращими марками броньової сталі. Наприклад, з такими матеріалами, як титан і алюміній. Крім того, він легше стали в два рази», – говорить представник компанії-розробника бронежилетів Євген Чистяков.

За оцінками фахівців, цей матеріал у найближчому майбутньому повністю витіснить броньовий сталь із засобів індивідуального захисту. За словами співробітників НДІ, армія США вже поступово почала відмовлятися від касок з кевлара, замінюючи їх зробленими з поліетилену. Також цей матеріал можна використовувати в літаках в якості додаткового захисту пілота і навіть встановлювати на бронетехніку.

Комбінування високомодульного поліетилену зі спеціальними керамічними пластинами підвищує міцність бронежилета. В цьому випадку він зможе витримати навіть попадання бронебійної кулі, стверджують розробники. Однак у новинки є і недолік: матеріал втрачає свої захисні властивості при температурі більш ніж 140 градусів за Цельсієм.

Як відзначили представники підприємства, матеріал для виробництва бронежилетів з поліетилену зараз закуповується за кордоном. Однак, за словами співробітників інституту, виробництво вітчизняного аналога буде налагоджено протягом 2011 року, повідомляє РІА-Новини.