У Росії створили прилад для пошуку людей під завалами

0
154

Російські фахівці створили радар «Rescue Radar» для пошуку людей під завалами. Спеціальний прилад «Rescue Radar» здатний знаходити людей навіть під багатометровими нагромадженнями бетонних конструкцій і може використовуватися як в рятувальних операціях після землетрусів, так і для виявлення шахтарів після обвалу гірської породи або сноубордистів, накритих лавиною.

Пристрій випромінює радіохвилі, які вловлюють рух, будь то рух людини або просто невеликі коливання його грудної клітки при диханні.

«Якщо говорити про пошук на відкритому просторі, то прилад здатний фіксувати дихання людини, тобто вловлювати коливання його грудної клітки на відстані 50-70 метрів. Природно, в завалах це відстань стає менше, зазвичай це 5-10 метрів», – сказав генеральний директор фірми «Лайф Сенсор», що створила прилад, Гайрат Икрамов.

Радар здатний видавати інформацію про частоті та амплітуді дихання людини. На підставі цих даних рятувальники можуть судити, в якому стані знаходиться потерпілий.

Крім того, радар відрізняють від зарубіжних розробок компактність і легка вага. Наприклад, американський аналог важить близько 11 кг, і носити її мають дві людини. Вага «Rescue Radar» – всього 6 кг, повідомляє РИА-Новости.