У Росії створено новий парашут для ВДВ

0
378

Московський Науково-дослідний інститут парашутобудування створив новий парашут «Листочок» для повітряно-десантних військ. У минулому році випробування парашута проводилися з манекенами, зараз парашути відчувають вже парашутисти.


Парашут Д-10-2

Новий парашут дозволяє десантникові робити розвороти в ході зниження, спускатися за вітром і проти нього і «здійснювати безпечне приземлення». Комплект «Листочка» являє собою ранець з основним та запасним парашутами, а також грудної контейнер з боєприпасами і продовольством. Новий парашут легше перебуває на озброєнні ВДВ парашута Д-10. Крім того, він розрахований на вагу до 165 кг, в той час як Д-10 – на 140 кг.

НДІ парашутобудування веде розробку «Листочка» в ініціативному порядку, оскільки Міністерство оборони Росії призупинило фінансування проекту. В даний час Міноборони розглядає можливість закупівлі парашутів для ВДВ за кордоном. «У нас парашути розроблені під наші літаки, вони взаємопов’язані. Будь зарубіжний десантний парашут не підійде для використання на наших літаках. Таким чином, якщо ми будемо закуповувати іноземні парашути, потрібно буде закуповувати та іноземні літаки», – говорить заступник генерального директора НДІ парашутобудування Юрій Назаренко.

У разі, якщо державне фінансування проекту «Листочка» відновиться, то випробування і програму розробки можна буде завершити протягом півтора років. При цьому серійне виробництво нового парашута буде розгорнуто на Іванівському парашутному заводі, повідомляє Lenta.ru.