У Росії створена ракета в два рази могутніше «Булави»

0
330

Державний ракетний центр імені Макєєва створив стратегічну ракету морського базування «Лайнер», потужність бойової навантаження якої вдвічі перевершує таку у перспективної балістичної ракети підводних човнів Р-30 «Булава». Перші льотні випробування нової ракети відбулися 20 травня 2011 року і були визнані успішними. За оцінкою ГРЦ імені Макєєва, прийняття «Лайнера» на озброєння дозволить продовжити існування північно-західній угруповання підводних човнів проекту 667БДРМ до 2025-2030 року.


Пуск ракети РСМ-54 «Синява»

Багато технічні дані «Лайнера» поки не розголошуються. Ракета здатна нести від шести до 12 бойових блоків малої потужності або чотири блоки середньої потужності. За даними ГРЦ імені Макєєва, «Булава», прийняття якої на озброєння заплановано на кінець 2011 року, може нести до шести блоків малої потужності. Раніше повідомлялося, що Р-30 може бути оснащена шістьма-десятьма ядерними блоками потужністю до 150 кілотонн кожен. «Лайнер» також здатний нести змішану бойову навантаження з бойових блоків різної потужності.

Перші випробування «Лайнера» відбулися 20 травня 2011 року, проте тоді повідомлялося, що ВМФ Росії зробив контрольний запуск балістичної ракети «Синева», що є основним озброєнням підводних човнів проекту 667БДРМ «Дельфін». Запуск ракети був проведений з борту атомного підводного човна К-84 «Єкатеринбург». Пізніше стало відомо, що запущена ракета була «Лайнером». Деякі експерти висловили припущення, що «Лайнер» є глибокою модернізацією ракети «Синева».

Рідкопаливний ракета морського базування «Синява» була прийнята на озброєння в 2007 році. Її довжина – близько 15 метрів, діаметр – 1,9 метра, стартова маса – понад 40 тонн. Ракетний комплекс дозволяє здійснювати одночасний і поодинокі старти ракет при русі на глибинах до 55 метрів і на швидкості до 7 вузлів. «Синява» здатна нести від чотирьох до восьми бойових блоків, а дальність її польоту складає 8,3 тисячі кілометрів. Раніше висловлювалася думка, що ракета буде стояти на озброєнні Росії як мінімум до 2030 року, повідомляє Lenta.ru.