У Росії розробляють дирижабль-лінзу

0
218

Російська компанія ДКБА побудувала для авіасалону МАКС-2011 дирижабельную літаючу тарілку ДП-27 «Анюта». Демонстраційна масштабна модель створена для перевірки ряду вузлів і систем напередодні будівництва експлуатаційного варіанти апарату з більшою розмірністю. Цей повнофункціональний апарат з діаметром оболонки 200 м буде побудований до 2013 р., і зможе в безпілотному режимі вирішувати широкий спектр спеціальних завдань.

Проект дирижабля-лінзи знаходиться в активній стадії конструкторської розробки, і відвідувачі МАКС-2011 зможуть побачити на відкритому майданчику четверту версію демонстратора – багатофункціонального беспилотно-роботизованого дирижабля ДП-27 «Анюта». Це 17-метрова аэростатическая платформа, що має наповнену гелієм оболонку об’ємом 522 куб. м.

Вантажопідйомність даного апарату — 200 кг, максимальна швидкість — 80 км/год, висотний стеля — 800 м. На судні встановлено 4 двигуна по 25 л. с., яким достатньо 40-літрового бака для виконання польотного завдання на лінійній дистанції до 300 км.

Фахівці ДКБА на даній моделі відпрацьовують конструкторські вузли, систему управління і режими польоту для майбутнього повномасштабного зразка ДП-27 з діаметром оболонки 200 м, який планується завершити до 2013 р. Стелю польоту розроблюваного безпілотного линзообразного дирижабля – 5000 м, дальність польоту — 800 км, на його борту буде 8 рушіїв по 400 л. с., які забезпечать стабільний політ судна зі швидкістю 90 км/год. Основні області застосування дирижабля «літаючої тарілки» від ДКБА: — спостереження, патрулювання, охорона територій та контроль локальних ділянок повітряного простору, акваторії і суші з різним рельєфом, — радіолокація, ретрансляція сигналу, підтримка всього спектру телекомунікаційних сервісів, — льодова розвідка, супровід караванів суден, — гідрографічні та картографічні дослідження та ін.