У Південній Кореї придумали робота для миття вікон

0
267

Маловідома компанія Ilshim Global з Південної Кореї представила на виставці CES 2011 свою нову розробку – робота під назвою Windoro. Пристрій являє собою миючий пилосос зразок Roomba і Scooba, однак на відміну від останніх воно призначене для миття вікон.


Windoro

Робот складається з двох частин, які кріпляться друг до друга за допомогою магнітів з різних сторін скла. Windoro має розмір 20х20 см, при цьому важить 2,7 кг

За словами представників компанії, робот може чистити вікна товщиною від 5 до 25 мм. Для миття вікон хмарочосів подібні пристрої навряд чи підійдуть, однак для чищення вікон у будинках і магазинах модель виявиться корисною, вважають в компанії.

Один з модулів використовується як навігатор. Він оснащений акселерометром і сенсорами, що дозволяють визначити перешкоди та віконну раму. Другий модуль має чотири обертові щітки з мікроволокна і резервуар для миючих засобів.

Спочатку робот рухається вгору-вниз, вліво-вправо для того, щоб оцінити розмір вікна. Потім зигзагом зі швидкістю 8 см в секунду він миє всю поверхню скла.

Одного заряду батареї Windoro вистачає на 2-3 години роботи. У продажу робот з’явиться за ціною 400 доларів, повідомляє IEEE.org.