У Петербурзі може зявитися гігантський пилосос

0
208

Нова система збору сміття, що складається з системи труб, де відходи переміщуються в пункти збору з допомогою стиснутого повітря, що може з’явитися в 2015 році в новому петербурзькому районі «Балтійська перлина».

Технологія збору сміття, розроблена шведською компанією Envac, передбачає прокладку «сміттєпроводів», труб діаметром 40-50 см, в межах мікрорайону, на відстані до 2 км до точки збору, де відходи забирає сміттєвоз. Замість звичних контейнерів для сміття поруч з будинками з’являться приймальні клапани цієї системи, в якій сміття транспортується потоком повітря, розігнаного до 25-30 м в секунду.

В даний час спільне підприємство компанії Envac і будівельного концерну ЮИТ, який побудував безліч об’єктів на території Росії і Східної Європи, опрацьовує питання про можливість створення такої системи в Санкт-Петербурзі.

За словами представників Envac, витрати енергії на роботу електродвигуна, що нагнітає повітря в труби, не перевищують витрата енергії на поїздки сміттєвозів. Крім того, технологія вакуумного збору сміття дозволяє організувати роздільний збір відходів, а також позбавляє район від неприємного запаху звалища, повідомляє РИА-Новости.