У обчислення числа «пі» поставлено новий рекорд

0
265

Дослідники вирахували число «пі» з точністю 2 квадралиона знаків після коми. Це в два з гаком рази перекриває рекорд обчислення числа «пі», встановлений раніше.

Обчислення провів Ніколас Чже з технологічної компанії Yahoo, який зумів визначити 2 000 000 000 000 000-ю цифру.

Якщо б ця робота велася на єдиному комп’ютері, вона зажадала б 500 з гаком років, але Чже використовував технологію так званих ” хмарних обчислень Hadoop за допомогою тисячі комп’ютерів Yahoo. На це у нього пішло 23 дні.

Основа цих обчислень велася з застосуванням методу, відомого під назвою MapReduce і створеного фірмою Google. Його суть полягає в тому, що більша – у кілька петабайт – задача розбивається на безліч малих, і таким чином вирішуються математичні рівняння, до яких інакше просто неможливо підступитися.

Однак цей метод сильно відрізняється від тих, за допомогою яких були встановлені попередні рекорди, у тому числі в січні цього року, коли було знайдено 2,7 трильйона знаків.

На цей раз кожен з комп’ютерів, зав’язаних в “хмара” Hadoop, працював над формулою, переводившей складне рівняння «пі» в невеликий набір математичних кроків і видавала в результаті лише одну конкретну частину числа «пі», повідомляє BBC.