У Німеччині знайдено ворота стіни Даневирке

0
211

Німецьким археологам вдалося виявити ворота в грандіозній системі оборонних споруд під назвою Даневирке, побудованих за часів вікінгів. Даневирке проходить від боліт на заході Ютландского півострова до міста Шлезвіг, неподалік від бухти Шлейф, де знаходився торговий центр вікінгів Хедебю. Інша частина стіни, між Шлеем і Эккернферде захищала півострів Швансен. Довжина споруди становить близько 30 км, висота коливається від 3,6 до 6 м.

Виявлені ворота мали ширину 5 м. Згідно з письмовими джерелами, вони називалися в той час Уиглесдор. Через них могли проїжджати вершники і вози. Протягом століття археологи намагалися знайти ворота в Даневирке, однак досі цього зробити не вдавалося. Експерти припускали про місцезнаходження воріт, однак розкопок заважало яке розташовувалося в цьому місці старе кафе, власники якого були проти археологічних робіт. Повномасштабне дослідження стало можливим після того, як в 2008 році кафе збанкрутувало.

В даний час археологи схиляються до думки, що ранні фрагменти стіни були побудовані фризами, а не данцями. Фахівці припускають, що камені в підставі Даневирке були покладені ще в VII ст, повідомляє Spiegel.