У Мексиці виявлено сходи з ієрогліфами майя

0
267

Стародавню сходи, складену з кам’яних блоків, вдалося виявити групі археологів з США і Мексики в районі археологічної зони Ель Палмар на південний схід від міста Кампече, що на заході півострова Юкатан. Східці були прикрашені ієрогліфами майя, що оповідають про події, які сталися у класичний період розвитку майя (250-900 роках н. е..).

Сходи, що складається з 6 ступенів, була складена з 90 блоків, що містять понад 130 ієрогліфів. Хоча це не перша сходи з ієрогліфами, яка була виявлена на території міст майя (всього відомо близько 20 таких сходів), об’єкт відрізняється від інших. Сходи, подібні тій, яку знайшли археологи, як правило, вели до нікому центральному спорудження.

В Мексике найдена лестница с иероглифами майя

За словами археологів, перші чотири сходинки знаходяться в хорошому стані, тоді як п’ята і остання потребують захисту. Стародавні ієрогліфи розповідають про візити, які були зроблені правителями таких міст, як Копан та Калакмуль. Це могло відбутися за 10 років до того моменту, як ці міста полягли у війні з містами Тікаль і Киригуа в 738 р.

Драбина була частиною підстави розміром 10х10 м і заввишки близько 3 м, яке могло підтримувати центральне спорудження. В ході розкопок нагорі була виявлена камера, під підлогою якої були знайдені людські останки, жертвопринесення і фрагменти посуду. Останки могли належати чоловікові, займав високе соціальне становище. Про його високий статус, зокрема, свідчать вставки з нефриту, знайдені в його зубах, повідомляє Art Daily.