У людини зявився новий родич

0
216

Дослідники з австралійського університету Нового Південного Уельсу повідомили про новому вигляді стародавніх гомінідів, яких вдалося ідентифікувати на основі фрагментів черепа, виявлених у печерах Стеркфонтейн в Південній Африці кілька десятиліть тому. Вид був названий антропологом Дарованому Курне як Homo gautengensis.


Homo gautengensis

Спочатку вчені вважали, що череп належав іншому виду Homo habilis (людина уміла), який розглядався як прямий предок людини. Проте після кількох років детальних досліджень команда фахівців виявила кілька серйозних відмінностей. Крім того, вважають вчені, представники нового виду з’явилися раніше Homo habilis.

Homo gautengensis пересувалися на двох ногах, досягали зростання більше 1 м і важили близько 50 кг. Представники даного виду з’явилися близько 2 млн. років тому і зникли близько 600 тис. років тому. Дослідники сумніваються в тому, що Homo gautengensis могли бути безпосередніми предками Homo sapiens.

Homo gautengensis мали великі корінні зуби, що свідчить про те, що їх раціон складала рослинна їжа.

Цікаво, що останки представників цього виду були знайдені в тих печерах, в яких виявили останки Australopithecus robustus і Australopithecus africanus.