У Конго виявлений метеоритний кратер

0
286

Дослідники підтвердили наявність метеоритного кратера в республіці Конго. Це перший подібний кратер в центральній Африці. Таким чином, за словами вчених, з відкриттям нового кратера число відомих кратерів на Землі збільшилася до 182.

Структура під назвою Луици була вперше згадана в доповіді німецьких фахівців ще в 1919 році, однак тоді через брак зібраних даних не можна було з упевненістю говорити про природу освіти. Зараз, склавши комп’ютерну модель поверхні на основі отриманої за допомогою супутника інформації, вчені довели, що структура являє собою кратер діаметром 17 км.

На інших планетах, таких як Меркурій і Марс, ідентифікувати метеоритні кратери легко, оскільки їхня поверхня не зазнає великих змін. На Землі виявити метеоритний кратер важче з-за тектонічної активності і ерозії, а також за наявності рясної рослинності і відкладень.

Вивчивши супутникові знімки, вчені прийшли до висновку, що структура має краю висотою 350 м, внутрішнє кільце, а також центральну западину. Для того, щоб підтвердити наявність кратера в Конго, дослідникам потрібно спорядити експедицію в політично неспокійну країну.

Вчені припускають, що кратер міг утворитися в результаті падіння метеорита діаметром близько кілометра, летів зі швидкістю 72 тис. км/год.

Зараз поки залишається неясним вік самого кратера, хоча вік утворила кратер породи становить 575 млн. років, повідомляє National Geographic.