У Казахстані знайшли незвичайну могилу воїна-кочівника

0
206

Казахстанські археологи виявили могилу воїна-кочівника, похованого з клинковою зброєю – кинджалом і мечем. Фахівці вважають, що вік поховання становить як мінімум 2 тис. років. Знахідка була зроблена в городище Культобе на півдні Казахстану.

Як відзначають археологи, воїн-кочівник був похований в період існування стародавнього держави Кангюй. Ця обставина робить знахідку ще більш цінною, так як могила воїна являє собою характерну для того часу (Кангюй існував в період з II століття до нашої ери по IV століття нашої ери) поховання.

Насамперед виділяється те обставина, що воїн-кочівник похований не в катакомбах, як це було прийнято в період існування стародавнього середньоазіатського держави, а в звичайній могилі. Ще однією з відмінних особливостей поховання є те обставина, що поряд з воїном в могилі не лежать стріли, лук або списи; відсутня також і кінська збруя, яку завжди клали в могилу кочівника.

Крім могили воїна археологи виявили й інші поховання в городище Культобе. Так, були знайдені могили жінки з дитиною, а також сімейної пари, повідомляє Lenta.ru.