У Болгарії знайшли власний Мачу Пікчу

0
180

Болгарські археологи виявили унікальну фортецю правителів Одрисского царства – фракійської держави, що існувала на території Болгарії в 475 р. до н. е. – 46 р. н. е. Споруда розташовується на вершині гори Козі Грамади хребта Средна Гора, що поряд з курортним містом Хіссар в центральній Болгарії. Резиденція-фортеця була побудована на висоті 1,2 тис. м над рівнем моря в IV-V вв. до н.е. Археологи називають це місце болгарським Мачу Микчу із-за схожості в пристрої цих двох міст.

Спорудження фортеці почалося в часи правління фракійського царя Котіса I (384 – 359 рр. до н. е.). Дослідникам вдалося виявити залишки палацу одрисских царів Аматокоса II (359 – 351 р. до н. е..) і Тереса II (351 – 342 рр. до н. е.).

За словами дослідників, у місті були знайдені фортеця, святилище і жертовник, розташовані на різних рівнях. Археологи вже розкопали дві вежі цитаделі, залишки яких досягали 2 м у висоту. Швидше за все, у фортеці знаходилося золото Одрисского царства, однак, ймовірно, воно було захоплене македонським царем Філіпом II, що завоював Фракію, повідомляє Novinite.