У Болгарії знайшли незаймана фракійська гробниця

0
242

Незаймана фракійська гробниця була виявлена болгарськими археологами поблизу міста Опака на північному сході Болгарії. В могилі був похований людина, що займала високе становище в суспільстві. Група фахівців під керівництвом археолога Нікола Русєва з Історичного музею міста Попово датували поховання II ст. до н. е.

Гробниця була частиною великого комплексу, що складається з кількох древніх фракійських курганів. В ході розкопок дослідниками було виявлено шість золотих листів, що були частиною вінка, а також золоті та бронзові прикраси, посуд, скляні та бронзові косметичні судини. Ще одна унікальна знахідка – виконаний у вигляді фігури людини бальзамарій (невеликий контейнер для пахощів або парфумів).

«Швидше за все, ці предмети були вироблені за межами сучасної Болгарії і були завезені сюди. Можна сказати, що це були продукти, доступні не кожному», – розповів Микола Русев в інтерв’ю bTV.

Незаймані фракійські поховання в даний час складно зустріти в Болгарії, оскільки часто такі гробниці піддаються розграбуванню мисливцями за скарбами до того, як їх знайдуть археологи, повідомляє Novinite.