Туреччина створила прототип власного танка

0
185

Туреччина створила перший прототип основного бойового танка Altay. Новий танк буде представлений громадськості 10 травня 2011 року на виставці озброєнь IDEF-2011, яка буде проходити в Стамбулі. В рамках проекту Altay, вартість якого оцінюється в 500 млн. доларів, буде вироблено чотири прототипу танка. Вони будуть поставлені у війська до 2015 року.


Комп’ютерна модель ОБТ Altay

Угода на створення турецького національного танка Altay було підписано між Секретаріатом оборонної промисловості (SSM) Туреччини та турецькою компанією Otokar в березні 2007 року. Пізніше Otokar уклала з південнокорейською компанією Hyundai Rotem угоду про спільну розробку нового танка. Контракт був підписаний за підсумками тендеру, в якому також брала участь німецька компанія KMW.

Південнокорейська фірма була обрана переможцем конкурсу, оскільки погодилася повністю передати Туреччині технології, використані в танку K-2 Black Panther. За даними міністерства оборони Туреччини, ОБТ Altay на 60 відсотків запозичив технології, використані в K-2. У перспективі новий турецький танк повинен буде замінити використовувані сьогодні німецькі Leopard 1A/2A і американські M48 і M60.

Маса Altay складе 60 т. Танк буде озброєний 120-міліметрової гладкоствольної гарматою MKEK 120, дистанційно керованим модулем озброєння зі стабілізацією Aselsan STAMP/II і кулеметом калібру 12,7 міліметра. Якого типу бронювання буде використано в турецькому ОБТ, поки не відомо. Altay зможе розвивати швидкість до 70 кілометрів на годину. Як очікується, вартість одного танка складе близько 5,5 млн. доларів, повідомляє Lenta.ru.