Томські вчені запропонували гасити пожежі рідким склом

0
216

Вчені Національного дослідницького Томського політехнічного університету розробили універсальний засіб по боротьбі з пожежами. Про це на прес-конференції в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Сибір» повідомив журналістам заступник проректора з наукової роботи та інновацій ТПУ Олексій Цхе.

«Сьогодні у нас є розробка, яка дозволяє боротися з пожежами. Якийсь склад з води, рідкого скла та інших компонентів. Він розбризкується по поверхні палаючих дерев, траві і витримує нагрівання до 500 градусів, потім вода випаровується, а гарячі предмети покриваються шаром рідкого скла. Суміш спінюється і запобігає подальше загоряння і тління», – зазначив Олексій Цхе. Він додав, що скло безпечно для екології.

«Це екологічно чиста продукція, – сказав він. – Характеристики цієї суміші такі, що її можна використовувати для гасіння легкозаймистих пально-мастильних матеріалів, для лісових пожеж – вона універсальна».

За словами заступника проректора, проект зараз перебуває на стадії завершення НДДКР (науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт).

«Розробка готова для впровадження, ми будемо готові зустріти інвестора, або створити мале інноваційне підприємство, щоб виробляти цей склад. Ми цей склад випробували, він показав високі результати. Але шлях впровадження не дуже швидкий, тому що нам важливо, щоб розробка не просто промайнула, а надійшла на озброєння кожного пожежника. А це тривалий процес», – сказав Олексій Цхе.

Розробка належить вченим кафедри технології силікатів і наноматеріалів.