Тетіс – розумний автономний підводний апарат

0
384

Американські фахівці з інституту MBARI розробили підводний автономний підводний апарат, призначений для океанографічних досліджень. Модель під назвою Тетіс поєднує в собі можливості гвинтового апарату, здатного нести велику кількість інструментів для дослідження і рухатися швидко, але на короткі дистанції, і можливості «глайдера» – апарату, який може залишатися в океані протягом декількох місяців, але не здатний швидко плавати через відсутність гвинта.


Тетіс

У високошвидкісному режимі новий робот розвиває швидкість до одного метра в секунду. При подорожі на великі відстані його швидкість у два рази менше. Однією з основних завдань, що стояли при розробці Тетіс, було споживання якомога меншої кількості енергії. В апараті встановлено спеціальне програмне забезпечення, що здійснює моніторинг запущених в системі служб і вимикає їх, якщо ті не використовуються в даний момент.

Tethys
Тетіс

Більшість автономних підводних апаратів слідують по заздалегідь запрограмованому маршруті. Деякі отримують необхідні команди через супутник, піднімаючись на поверхню. Тетіс відрізняється тим, що він сам може приймати рішення без необхідності втручання людини.

Tethys
Тетіс