«Телесистеми» впроваджує технологію захисту цифрових фонограм від підробки

0
191

Компанія «Телесистеми» розробила систему захисту цифрових фонограм від підробки. Технологія не тільки виключає можливість фальсифікації аудіозаписи, зробленої в цифровій формі, але дозволяє перевірити його справжність.

В основі нової розробки «Телесистем» лежить технологія цифрових водяних знаків. Вона дозволяє впроваджувати в аудіофайл спеціальні мітки, які не сприймаються на слух, але видимі комп’ютером. Якщо помічена аудіозапис була піддана редагування, цілісність водяних знаків буде порушена. Таким чином, можна достовірно встановити факт монтажу фонограми.

На даний момент системою цифрових міток диктофони оснащені серій Edic-mini Tiny 16, Edic-mini PRO і Edic-mini LCD виробництва «Телесистем». Електронні мітки служать своєрідними паспортами цих пристроїв. По них можна визначити модель і серійний номер диктофона, з допомогою якого зроблена фонограма. Крім цього мітки містять інформацію про дату і час проведення запису.

До недавнього часу вважалося, що цифрові фонограми не можна долучати до матеріалів кримінальних справ в якості доказів, так як їх можна підробити, наприклад, шляхом перезапису і комп’ютерного монтажу, а підробку можна виявити в ході експертного дослідження. Тепер усунути сумніви в автентичності цифрових фонограм допоможуть «водяні знаки».

«Аудіозаписи, отримані з допомогою диктофонів Edic-mini, придатні для подання як доказу в суді, – коментує керівник відділу інновацій компанії «Телесистеми» Дмитро Беляков. – «У цьому зв’язку ми розраховуємо, що наші розробки матимуть підвищений попит не тільки у адвокатів і працівників правоохоронних органів, але й у звичайних громадян. Тим більше, що модернізація диктофонів не позначилася на їх ціні».