Створений ескіз нового російського пілотованого космічного корабля

0
168

РКК «Енергія» завершила розробку ескізного проекту нового російського пілотованого корабля. До 30 червня 2010 року проект буде переданий на розгляд в Роскосмос.

Співробітники Федерального космічного агентства проведуть технічну експертизу проекту і визначать майбутні дії щодо створення корабля, або, як його ще називають, перспективної пілотованої транспортної системи. Він дозволить доставляти на орбіту одночасно 6 чоловік та півтонни корисних вантажів, при цьому навантаження на екіпаж буде значно зменшена.

Перспективна транспортна система буде складатися з спускного апарата і рухового відсіку. У порівнянні з «Союзами» точність приземлення спускного апарата буде помітно вище – відхилення не повинно перевищувати 2,5 км від розрахункового місця посадки. Діаметр спускного апарата складе 4,4 м – це вдвічі більше, ніж діаметр спускного апарата «Союзу». За рахунок використання алюмінієвих сплавів підвищеної міцності, а також вуглепластика маса спускного апарата буде зменшена на 20-30%.

В руховій установці будуть використовуватися газоподібний кисень і етиловий спирт, які не завдають шкоди навколишньому середовищу. Крім того, у неї будуть власні органи управління, контролюючі падіння установки. Така міра дозволить уникнути падіння фрагментів конструкції на житлові об’єкти.

Навігація перспективної транспортної системи буде здійснюватися за допомогою спеціально розробленої апаратури, що включає приймачі ГЛОНАСС і високоточні оптичні та гіроскопічні датчики, повідомляє Lenta.ru.