Стартує експеримент «Марс-500»

0
209

3 червня стартує експеримент «Марс-500», в ході якого шість добровольців будуть ізольовані від зовнішнього світу 520 діб.

Експеримент складається з трьох основних етапів: 250-добового «переліт» із Землі на Марс, 30-денного перебування на його поверхні і 240-добового повернення. Після 250 доби «польоту» екіпаж розділиться: три людини в скафандрах «Орлан» здійснять «висадку» на поверхню Червоної планети і стануть «першопрохідцями», троє інших членів екіпажу будуть чекати повернення товаришів на «околомарсианской орбіті».

Слава “першовідкривачів” дістанеться росіянину, європейцеві і китайцю.

«Марсіанський космічний корабель»” змонтований в Москві на площах Інституту медико-біологічних проблем і включає в себе експериментальний, житлової та посадковий модулі, комору і міні-оранжерею. Окремо побудований модуль, що імітує поверхню Марса, туди будуть «висаджуватися» троє учасників експерименту.

Кожен російський учасник за участь у програмі отримає близько 3 млн рублів, приблизно стільки ж запрацюють європейські добровольці. Зв’язок із зовнішнім світом буде здійснюватися, в основному, за допомогою електронної пошти з 40-хвилинною затримкою в надходженні повідомлень, повідомляє РИА-Новости.