Стародавні люди використовували череп як скріпки

0
297

Вчені прийшли до висновку, що стародавні люди, що жили 50 тис. років тому, могли використовувати людські останки для заточування кам’яних знарядь. Про це, на думку дослідників, свідчить фрагмент черепа, який був виявлений в районі стоянки неандертальців.

Кістка була знайдена ще в 1926 році при розкопках стоянки Ла-Кіна на лівому березі річки Вультрон на півдні Франції. Протягом довгого часу зібрані вченими останки зберігалися в музеї міста Ліона і залишалися невивченими.

Антропологи з інституту Макса Планка в Лейпцигу вирішили досліджувати знайдені фрагменти. З допомогою мікроскопічного аналізу фахівці виявили на черепі сліди, що свідчать про те, що стародавні люди заточували з допомогою кісток кам’яні знаряддя. На місці розкопок були знайдені і кістки тварин, які неандертальці також використовували як точила, повідомляє Live Science.

«Це може означати, що людська кістка не сприймалася як щось відмінне від кісток тварин», – каже антрополог Крістін Вірна. – «Іншими словами неандертальці ставилися до людського тіла як до частини тваринного світу, а смерть не мала символічного значення».