Стародавні люди робили кубки з черепів

0
432

У графстві Сомерсет у Британії виявлено три кубка, виконані з черепів. Вік знахідок склав 15 тис. років. За словами вчених, це найбільш ранні з відомих вченим примірників посуду, які були виготовлені з людських кісток.

Дослідники працювали з кістками, знайденими в печері Гофа за 90 років розкопок – в цілому було досліджено 37 фрагментів черепа і чотири уламки щелепи. Використовуючи сучасні технології мікроскопії, фахівці змогли в деталях вивчити поверхню кісток. Автори уклали, що черепи були оброблені різними знаряддями таким чином, що в підсумку вийшли судини, придатні для пиття.

Найбільш ретельно фахівці досліджували три черепи – два з них належали дорослим, а один – трирічній дитині. Вчені з’ясували, що спочатку з черепів видалили шкіру і хрящі носа і вух, потім за допомогою гострого знаряддя з кременю вичистили очниці і, нарешті, обережно відрізати нижню щелепу. Завершальним етапом процедури виготовлення кубка було вирівнювання країв черепа. У підсумку посудиною служила верхня частина черепа (його дах), повідомляє Lenta.ru.