Стародавні люди допливли до Криту 130 тис. років тому

0
194

Предки людей відвідали острів Крит набагато раніше, ніж було прийнято вважати до цих пір. Такий висновок можна зробити зі знайдених на острові кам’яним знаряддям. Їх виявили команда грецьких і американських археологів на південному узбережжі острова. Згідно з попередніми оцінками експертів, вік грубо обтесаних сокир та інших інструментів може становити 130 тис. – 700 тис. років.

Якщо врахувати, що Кріт був відділений від материка водою ще 5 млн. років тому, ті, хто виготовив ці знаряддя, мали переплисти водну перешкоду (відстанню не менше 65 км).

«Результати даного дослідження свідчать не тільки про те, що стародавні люди могли здійснювати морські подорожі по Середземному морю десятки тисяч років раніше, ніж було прийнято вважати. Вони змінюють наше уявлення про розумових здібностях ранніх гомінідів», – йдеться в повідомленні міністерства культури Греції.

До теперішнього часу вважалося, що мореплавання в Греції зародилося 11 тис. років тому. В інших регіонах земної кулі морські подорожі здійснювалися 60 тис. років тому.

Кам’яні знаряддя були виявлені в результаті обстеження декількох печер поблизу села Plakias. Подібні знаряддя могли бути виготовлені гейдельбергским людиною або людиною прямоходящим, які прийшли з Африки 200 тис. років тому, повідомляє AP.