Стародавні арабські монети виявлені в Німеччині

0
196

Археологи виявили на півночі Німеччини кілька арабських срібних дирхемів. Всього було знайдено 82 монети, які були виготовлені у першій половині VII ст. н. е. За словами фахівців, знахідки примітні тим, що вони свідчать про тісні торгові зв’язки, що існували між Близьким Сходом і північною Європою понад 1,2 тис. років тому.

Монети були виявлені в полі поруч з містом Анклам в декількох кілометрах від Балтійського моря. Дірхеми були привезені сюди з території Іраку, Ірану, Афганістану і північної Африки. Найстаріша з монет – близько 2,5 см в діаметрі – була викарбувана в 610 р. На ній є портрет Хосроя II, який правив з Персією 590 по 628 рр. Деякі з інших монет карбували у 820 р.

Археологи знайшли монети, а також срібний браслет, виготовлений в районі річки Волги, і три невеликих срібних злитка, з допомогою металодетектора на території площею 20х30 м в ході розкопок стародавнього поселення слов’ян. Скарби, ймовірно, були поміщені в керамічний посуд якимсь багатим торговцем. Таким чином, швидше за все, він мав намір сховати своє багатство від вікінгів, нашестя яких траплялися часто в той час.

За словами фахівців, загальна вага скарбу разом з браслетом і злитками склав 200 р. В той час це відповідало вартості чотирьох биків, повідомляє The National.