США запустили секретний безпілотний орбітальний літак

0
300

У США з мису Канаверал відбувся запуск космічного безпілотного літального апарату X-37B. Літак, що нагадує зменшену копію шатла, повинен буде досягти орбіти і повернутися на Землю.
X-37B – перший в історії американської космічної програми безпілотний апарат багаторазового використання. Розмах крил літака становить 4,5 м, довжина – 9 м.


X-37B

На відміну від шатлів X-37B може працювати від літій-іонних батарей і сонячних панелей.
Інформація про технічні характеристики і вартість проекту тримається в секреті. Цілі, для яких буде використовуватися літак, також не розголошуються.

X-37B був запущений за допомогою ракети Atlas V. За час першого польоту апарату інженери перевірять працездатність систем.

Пентагон не уточнив терміни місії, проте відомо, що X-37B може пробути на орбіті до 270 днів. «Чесно кажучи, ми точно не знаємо, коли він повернеться назад. Все залежить від того, як будуть проходити експерименти на орбіті», – заявляють у військовому відомстві.

X-37B
X-37B

По завершенні місії 5-тонний літак отримає команду на посадку і знову увійде в атмосферу. Приземлитися апарат повинен буде на авіабазі Ванденберг у Каліфорнії.

В даний час в планах ВПС США запуск другого експериментального літака, розробкою якого займається Boeing. Передбачається, що апарат буде запущений в 2011 році, повідомляє BBC.

X-37B
X-37B