США випробували найпотужніший railgun

0
204

ВМС США провели випробування рельсотрона – гармати, прискорення снаряду в якій надається електричними імпульсами. Випробування, що відбулися 10 грудня 2010 року, були визнані успішними. Нова зброя планується встановлювати на перспективні бойові кораблі ВМС США, включаючи есмінці проекту DDG-1000 Zumwalt.

Випробування нової зброї відбувся у Центрі розробки надводного озброєння ВМС США Дальгрен. Перевірка зброї проводилась на потужності в 33 мегаджоуля. Згідно з розрахунками ВМС США, така потужність дозволяє вистрілювати металевим снарядом на відстань до 203,7 кілометри, причому в кінцевій точці швидкість болванки становить коло п’яти чисел Маха (5,6 тисячі кілометра на годину).

Відбулося випробування рельсотрона стало рекордним – потужність гармати в три рази перевищило аналогічний показник, досягнутий у ході першого випробування в січні 2008 року. Цей показник також став найбільшим за всю історію розробки такої зброї у світі. Коли саме ВМС США мають намір завершити створення перспективної електромагнітної гармати, поки невідомо, повідомляє Lenta.ru.