США створили безпілотник, відчуває дихання

0
334

Американська компанія TiaLinx при фінансуванні Армії США створила малий безпілотний літальний апарат Phoenix40-A, оснащений сенсорами, що дозволяють йому відчувати дихання і виявляти навіть нерухомих живих людей. Безпілотник крім ультраширокополосного радіодатчика оснащений відеокамерами.


Phoeinx40-A

За даними TiaLinx, сенсори Phoenix40-A здатні на значній відстані виявляти людей, що знаходяться за бетонними стінами. Безпілотник являє собою невеликий апарат з шістьма роторами, здатний здійснювати вертикальні зліт і посадку. Безпілотником можна управляти як із землі, так і з повітря. Апарат також здатний здійснювати самостійні польоти за заздалегідь закладеному маршруту. Орієнтування Phoeinx40-A здійснюється по GPS.

У числі інших можливих варіантів використання нового безпілотника – сканування багатоповерхових будівель, пошук невикористаних саморобних бомб, а також у пошуково-рятувальних операціях. Крім Phoenix40-A TiaLinx також випускає наземних роботів Cougar20-H, який володіє тими ж сенсорними можливостями, що і безпілотник, повідомляє Lenta.ru.