США створять «вічний» безпілотник з лазерним харчуванням

0
213

Американська компанія LaserMotive оголосила про намір створити безпілотник з електродвигуном, елементи живлення якого можна буде заряджати прямо в повітрі без необхідності садити апарат. Підзарядка такого «вічного» безпілотника буде проводитися за допомогою наземної лазерної установки – в цьому випадку лазер буде виступати в якості передавача енергії.

Технологія підзарядки безпілотника заснована на використанні лазерної установки, яка в потрібний момент буде «підсвічувати» розряджений апарат. На безпілотник будуть встановлені спеціальним чином сконструйовані сонячні батареї, які будуть трансформувати лазерну енергію в електричну і заряджати бортові елементи живлення.

При цьому слід зазначити, що такі безпілотники не будуть прив’язані до лазерній установці – вони повинні будуть знаходитися в радіусі дії тільки на час заряджання. За даними LaserMotive, можна організувати цілу мережу з лазерних установок, так що беспилотнику не доведеться повертатися до того місця, звідки він був запущений. Основною вимогою до успішної підзарядці БПЛА є його знаходження в зоні прямої видимості лазера, повідомляє Lenta.ru.