США прилітали вбивати бін Ладена на вертольотах засекречених

0
171

В ході операції з ліквідації глави «Аль-Каїди» Осами бін Ладена «Морські котики» не зазнали людських втрат, але позбулися одного вертольота. За вцілілими уламків вертольота – хвостова частина зі стабілізаторами і ротором – встановити тип машини не вдалося. Експерти висловили думку, що в операції була використана спеціальна засекречена стелс-версія вертольоти Sikorsky MH-60 Black Hawk.

По знімках видно, що розбився вертоліт мав «незграбні» форми, стрілоподібні хвостові стабілізатори, а також п’яти-шести лопатевий ротор, прикритий плоским металевим ковпаком. На всі поверхні хвоста нанесено спеціальне теплопоглинальне покриття, аналогічне тому, яке використовується на конвертопланах Bell-Boeing V-22 Osprey. За своєю формою хвостова частина втраченого в ході операції вертольота не схожа ні на один з таких елементів, застосованих на інших вертольотах збройних сил США.

За даними пакистанського міністерства закордонних справ, вертольоти перетнули кордон Пакистану непоміченими, скориставшись «сліпими плямами» в системі протиповітряної оборони країни. Американські машини летіли на гранично малій висоті, огинаючи ландшафт і використовуючи гористу місцевість в якості прикриття від радарів ППО. Крім того, успіху непомітного проникнення вертольотів на територію Пакистану «сприяло ефективне використання сучасних технологій».

Версій загибелі Black Hawk Stealth існує дві. Перша, оприлюднена газетою The Daily Mail, свідчить, що машина була підбита з переносного зенітного ракетного комплексу з даху будинку, в якому переховувався бін Ладен, після чого впала у дворі будинку. В результаті вертоліт згорів повністю; від нього залишилася лише хвостова частина, що впала по той бік паркану. Друга – вертоліт при посадці потрапив в вихрове кільце, створене основним повітряним гвинтом, і почав знижуватися з більшою швидкістю, ніж було потрібно. Пілотові при цьому не вдалося відновити керування вертольотом. Для того, щоб не допустити витоку технологій, «Морські котики» знищили вертоліт за допомогою термітних гранат, повідомляє Lenta.ru.