Сліпі зможуть їздити на автомобілі

0
1

Сліпі люди можуть водити машину. Це довели фахівці з Virginia Tech, модифицировавшие автомобіль Ford Escape Hybrid. В ході випробувань на такому авто сліпому водієві, який брав участь в експерименті, вдалося проїхати повз випадково розкиданих карткових коробок, не збивши жодної з них. У ході заїзду він розвинув швидкість 40 км/ год.

Для того, щоб міг керувати автомобілем позбавлений зору людина, інженери з Virginia Tech забезпечили машину системою LIDAR, що розпізнає перешкоди, а також двома камерами, які стежать за дорогою, світловими сигналами і знаками. Крім того, автомобіль має систему GPS і інерціальна вимірювальний блок.

Щоб водій знав, яка швидкість автомобіля і куди необхідно повернути, машина обладнана спеціальними вібруючими пристроями, закріпленими на спинці сидіння (SpeedStrip) і рукавичках (DriveGrip).

У майбутньому фахівці мають намір виготовити спеціальний тривимірний гумовий килимок, який буде працювати за принципом Брайля. Він буде змінювати свою форму у відповідності з тим, що відбувається на дорозі, повідомляє Insidescience.

You need Flash installed to watch this video