Скарб часів нашестя Батия виявлений у Торжку

0
178

Археологи при розкопках на території древнього кремля в місті Торжку (Тверська область) виявили скарб, що складається з срібних прикрас і срібного лому, що належать до моменту навали Батия на Русь.

«У шарі попелу, що залишився від пожежі, яка датується початком березня 1238 року, була виявлена ця чудова знахідка», – каже керівник експедиції, доцент Тверського держуніверситету Петро Малигін.

За його словами, шар попелу товщиною близько 50 сантиметрів є свідченням героїчної оборони Торжка від полчищ Батия. Місто захищався близько двох тижнів, але 5 березня 1238 року монголи увірвалися в місто і спалили його. В цьому шарі було знайдено скарб, що складається з 250 предметів.

«Це срібні прикраси, колишні у вживанні, плюс срібний лом, який спеціально збирав, по всій видимості, в боярській родині і складався в ємність. Може бути, це був запас на чорний день, оскільки це був безмонетний період на Русі», – розповів Малигін.

Серед прикрас – типові для скарбів жіночі прикраси: зірчасті колти, трехбусинные скроневі кільця, амулети з християнською символікою. Склад предметів нагадує скарби старої Рязані, московського Кремля. «Але він помітно відрізнявся тим, що, крім ходових у Середні століття прикрас, в дерев’яному посуді були складені в стопочку п’ять вирізок давніх одягів, на які були нашиті срібні позолочені накладки», – сказав археолог.

Він додав, що ця знахідка відрізняється від інших скарбів даної епохи, яких в Східній Європі знайдено близько 150, тим, що це не грошово-речовий скарб (зазвичай скарби ще клали гривні, срібні злитки), а чисто речовий.

Крім того, під час розкопок у Торжку були вперше знайдені унікальні печатки, які належали місцевим посадникам., яка керувала містом від імені Новгорода, повідомляє РИА-Новости.