Секретний шаттл ВПС США готується до посадки

0
265

У найближчі дні на Землю повертається безпілотний космічний апарат військово-повітряних сил США, який провів сім місяців на навколоземній орбіті.

Про підготовку експериментального космоплану до посадки заявив у вівторок представник командування американських ВПС.

Орбітальний апарат Х-35В, який проводив свій перший випробувальний політ, повинен приземлитися на військово-повітряній базі Ванденберг недалеко від Лос-Анджелеса.

Посадка відбудеться між п’ятницею і понеділком – в залежності від погодних умов.

Цей незвичайний літальний апарат побудований компанією Phantom Works, що входить в корпорацію Boeing.

Відомо, що випробувальний апарат зовні нагадує зменшену орбітальну ступінь американського шатла.

За деякими даними, його маса – близько 5 т, довжина – приблизно 8,8 м, розмах крил – 4,6 м.

Компанія-виробник пообіцяла не розкривати подробиці польоту і адресувала цікавих до замовника – Управління оперативного розгортання ВПС США.

Про це експеримент, оточена завісою секретності, відомо небагато. Зокрема, представник ВПС США Енджі Блер повідомила на 26-му Національному космічному симпозіумі, що Х-37В призначений для проведення широкого спектру експериментів.

Одним із завдань його першого польоту, за твердженням Блер, є перевірка технологій, що дозволяють виробляти космічні апарати тривалого терміну експлуатації з можливістю багаторазових автономних злетів і посадок.

Космоплан, за словами представника ВПС США, здатний протягом одного польоту провести на відносно низькій навколоземній орбіті до 270 днів.

Тим не менш, залишаються засекреченими ряд характеристик випробувального апарату, бюджет програми і навіть місцезнаходження центру управління польотом.

Програму X-37B спочатку вело Національне управління США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (НАСА), але пізніше вона перейшла під керівництво секретного підрозділу ВПС США.

Замовник програми та її загальна секретність дозволяють припустити, що запуск X-37B може бути викликаний давнім бажанням американських військових створити універсальний маневрений космічний апарат швидкого реагування.

В даний час космічні апарати військового призначення займаються в основному лише виконанням розвідувальних та наглядових завдань, проте логіка розвитку космічної військової техніки передбачає появу космопланов, здатних нести озброєння і наносити удари з космосу по наземним цілям, повідомляє BBC.