Сама темна планета

0
295

Астрономи з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики виявили саму темну з усіх відомих планет. Об’єкт, що отримав назву TrES-2b, був відкритий в 2006 році. Він відноситься до класу гарячих Юпітерів. Вчені встановили, що планета відображає менше одного відсотка падаючого на нього світла, що робить її темніше вугілля.

В нашій сонячній системі Юпітер оточений хмарами аміаку, що відображають більш третини сонячного світла. TrES-2b не має хмар з-за високої температури.

Планета обертається навколо своєї зірки на відстані всього 3 млн. миль (4,8 млн. км). Світло, що виходить від зірки, розігріває TrES-2b до температури понад 980 градусів Цельсія. Астрономи припускають, що цей об’єкт має атмосферу, що складається з поглинаючих світло речовин, таких як газоподібний натрій і калій, або газоподібного оксиду титану. Хоча їх наявність повністю не пояснює природу «темних якостей» планети.

«Поки до кінця незрозуміло, що робить цю планету такий незвично темної», – говорить співавтор роботи Давид Шпігель з Принстоновского університету. – «Однак треба визнати, що об’єкт не є повністю чорним. Він настільки гарячий, що має тьмяне червоне світло, схоже на світіння жаринок або спіралі в грубці».

У своєму дослідженні астрономи ґрунтувалися на даних, отриманих космічним телескопом Kepler.

TrES-2b, швидше за все, повернуть однією стороною до своєї зірки, що робить об’єкт схожим на нашу Місяць, яка завжди дивиться на Землю однією стороною. Екзопланета звертається навколо зірки GSC 03549-02811, яка знаходиться в 750 світлових років від нас у сузір’ї Дракона.