Розроблений робот з надзвуковими присосками

0
387

В даний час існує багато різних пристроїв, які здатні прикріплятися до поверхні. Деякі з них використовують спеціальні присоски, які працюють за принципом Бернуллі. Згідно із законом Бернуллі, швидко рухомі потоки рідини і газу створюють тяжіння між тілами, що знаходяться на межі цих потоків. Наприклад, при швидкому русі складу «Сапсан» є ризик, що люди, які стоять на платформі, можуть бути затягнуті під поїзд. Присоски, що використовують даний принцип, створюють потік повітря на своїх кордонах, в результаті чого під присоском утворюється область з низьким тиском. Подібна технологія дозволяє притягувати предмети, не торкаючись їх поверхні, що зручно, наприклад, у роботі зі стерильними або крихкими об’єктами.

Незважаючи на те, що захоплення, використовують принцип Бернуллі, чудово підходять для притягнення різного роду предметів, подібні присоски не володіють достатньою силою, щоб утримати робота на вертикальній поверхні.

Разработан робот со сверхзвуковыми присосками

Для вирішення цієї проблеми команда фахівців з університету Кентербері в Новій Зеландії розробила надзвукову версію захоплення Бернуллі, яка в 5 разів сильніше традиційної. Нові присоски дозволяють пристрою підійматися по самим різним вертикальних поверхнях, не торкаючись при цьому стіни.

Разработан робот со сверхзвуковыми присосками

Подібну присоску фахівці назвали NCAP (non-contact adhesive pad). Захоплення має крихітну щілину (25 мікрометрів) по периметру кола присоски, через яку проходить потік повітря з надзвуковою швидкістю в 3 маха (3,58 тис. км/год).

Роботи з такими присосками можуть бути корисними, наприклад, для інспекції промислових будівель. Нова модель з’явиться на ринку через кілька місяців. Розробники обіцяють, що її вартість не буде високою, повідомляє IEEE Spectrum.