Розроблена принципово нова вітряна турбіна

0
290

Популярність вітроенергетики зростає з кожним днем, і багато компаній, що займаються проектуванням вітряних турбін, намагаються створити нові більш потужні моделі. Про одну з таких вітроустановок Железяка.сом писала в минулому місяці. Винахідник і засновник компанії Katru Eco-Energy Варан Сурешан вирішив піти іншим шляхом. Замість того, щоб встановлювати гігантські турбіни, він запропонував використовувати розроблені ним нові вітрогенератори, які можуть вловлювати вітер, що дме з різних напрямків.

Модель під назвою IMPLUX не потрібно повертати. Вона має горизонтально розташовані лопаті, нанизані на вертикальну вісь. Конструкція системи означає, що повітря, проникаючи в установку, прямує вгору, тим самим обертаючи ротор. Така вітряна турбіна, маючи тільки одну рухливу частину, виробляє менше шуму порівняно з традиційною установкою. Крім того, вона безпечна для птахів і виглядає більш привабливо.

IMPLUX

Зараз створений прототип має потужність 2 кВт, проте в майбутньому компанія планує випустити моделі потужністю від 4 кВт до 10 кВт. Перші моделі повинні з’явитися у продажу в середині 2012 року.

IMPLUX

Ознайомитися з відео, що демонструє роботу установки, можна на сайті ABC.net.au.

IMPLUX