Розроблена камера-віч з оптичним зумом

0
324

Вчені з Північнозахідного університету в Іллінойсі розробили камеру, нагадує людське око. Камера-зіниця має 3,5 х оптичний зум і може робити чіткі знімки. Недороге у виготовленні пристрій порівняно невелика. За розміром воно не перевищує пятицентовую монету. За словами американських фахівців, камеру можна використовувати в приладах нічного бачення, роботах, эндоскопах і споживчих пристроях.

Система складається з матриці з кремнієвих фотодетекторів, розташованих на гнучкій підкладці, під якою знаходиться невелика камера з водою. Вбудована лінза має схожу конструкцію. Вона містить тонку еластичну мембрану, камеру з водою і прозоре скло.

Спочатку детектор і лінза є плоскими. Видаляючи воду з камери детектора, його поверхня набуває форму ввігнутої півсфери. Закачування води в камеру знову робить поверхню плоскої. Надходження води в камеру лінзи також змінює її форму, вона стає опуклою. Для того щоб отримати чітке і збільшене зображення, дослідники використовували гідравлічну систему, яка злагоджено змінює кривизну лінзи і детектора, повідомляє Eurekalert.